AYTEST

  • e-mail
    info@bacamuayene.com
  • telefon
    0 216 494 43 44

BACA MUAYENE

Bilinçsiz yapılanmanın ve kalitesiz malzemenin baca muayene işlemi sayesinde ortaya çıkarıldığını asla unutmayın. İş yerleri, evler ve diğer işletmeler bacaların temizlenmemesinden dolayı sorun yaşayabiliyor. Ayrıca yapılanmada olan amatörlük ve malzemedeki kalitesizlik istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. İşinde profesyonel olmayan bacacılar tarafından, kalitesiz malzemelerle ve yasalara uygun olmadan yapılan bir çok baca var. Bilinçsiz olarak yapılmış ve prosedürlere uygun olmayan bacaların tespiti için muayene ettirmek önemlidir. Yeni baca yaptırmak isteyenlerin uyması gereken çok önemli bir kural var. Baca muayenesi yaptırmak sizi bir çok sorunla karşılaşmanızdan kurtaracaktır ve emeğinizin karşılığını daha rahat alacaksınız. Belirlenen bacaların muayene işlemleri artık yasal zorunluluk haline getirildi ve yüksek cezalarla karşı karşıya olabilirsiniz. İnsan sağlığını tehdit eden bacaların bulunması ve yasalara uygun hale getirilmesi için profesyonel hizmet sağlıyoruz.
 
Baca Muayenesi Yaptırmanın Yararları Nelerdir?
 
Harika çekiş gücü sağlanabilir, bacanın yüksekliğinin ölçülerek sistem uygulaması yapılmalıdır.
 
Karbondioksit salınımı gereklidir. Evlerde ve iş yerlerinde karbondioksit gazından kurtulma konusunda etkin role sahiptir.
 
Rüzgar ve diğer hava olaylarından etkilenmemek amacıyla sensörlerin ayarlanması gerekir.
 
Yangın ve diğer felaketlerin önüne geçilebilir. Can ve mal kaybı yaşanmaması için baca muayenesi yaptırmanız gerekiyor.
 
Baca Muayenesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?
 
Maliyeti düşürmek için yapılan kötü yöntemler sonradan sizi rahatsız edecektir. Ev ve iş yerlerine baca yaptırmak için prosedürlerin dışına kesinlikle çıkmayın. Baca yapımında kullanılan malzemeler dikkatlice incelenir ve prosedürde yazan standartların dışına çıkıldıysa parçalar boşa gidecektir. Yerine yenileri takılmalıdır ve bu işlem pahalıya mal olabilir. İnsanların bazı şeyleri göz ardı etmeleri kendi sağlıklarından olmalarına yol açabiliyor. Günümüzde ucuz yapılanmadan kaynaklı olarak bir çok baca sorunu ortaya çıkabiliyor. Baca yapımında kullanılacak malzemelerin kaliteli olması ve nitelikli firmalardan alınması önerilir. İyi izole edilmiş ürünler tercih edilmelidir, yüksek sıcaklıklara ve değişik hava olaylarına maruz kalacağını kesinlikle unutmayın. Muayene işlemlerinden evvel bacanızı iyice temizletmenizi tavsiye ediyoruz. Maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek için baca temizliğine önem vermelisiniz. Hava kanalları kontrol edilmelidir, sıcaklığa dayanıklı olup olmadığı bu şekilde ortaya çıkacaktır. Baca muayenesi yaptırmak istediğinizde bize ulaşabilirsiniz.
 
Baca Muayenesi Hakkında
 
Baca muayenesi yapan kişilerin tamamı uzmandır ve yetkilidir. Yapılan muayene işleminde sonra yazılan rapor önemlidir ve sizin testinizin sonucudur. Raporun sonucunda olumlu yada olumsuz durumlara göre kullanılabilirliği ortaya çıkacaktır. Ayrıca bacaların muayene edilmelerinde bazı şeyler baz alınır ve prosedürlere uygunluğu kontrol edilir. Malzeme kalitesine bakılır, TSE belgesinin olmadığı anlaşıldığında baca kullanımı durdurulur. Bacanın çekim gücüne bakılır ve kalitesi kontrol edilir. Doğalgaz kullanmak için gereken bacanın testlerden olumlu sonuç alması gerekiyor. Baca testi yapıldıktan sonra doğalgaz şirketine rapor sunulur, uygunluğuna göre kullanım hakkına sahip olursunuz. Bacanın kullanıldığı alanların hepsinde uygunluk önemlidir. Ucuz işçilik yapanlardan ve maliyeti düşük tutanlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıklı baca muayenesi yapıyoruz, uzun süreli kullanımı tercih edenlerle çalışıyoruz.