AYTEST

  • e-mail
    info@bacamuayene.com
  • telefon
    0 216 494 43 44

BACA TİP TESTLERİ

Katı, sıvı ve gaz salınımında baca tip testleri önemlidir. Son zamanlarda artan çevre felaketlerinin önüne geçilmesi ve prosedürlere uygun olması için profesyonel hizmet veriyoruz. Bacaların tipine göre test ettirmek istediğinizde, iletişim bilgileri bölümündeki telefon numaralarımızı arayabilirsiniz. İyi tasarlanmış ve ölçümleri yapılmış baca sayesinde maksimum verim elde edebilirsiniz. Bacaların salınım yapmaları hakkında profesyoneliz ve işimizi uzmanlık çerçevesinde sürdürüyoruz. TS EN 1856-1 ve TS EN 1859 ilgili standartlarına göre çalışma yapmaktayız.
 
Baca tip testleri yaptırmak 3 aşamaya bağlıdır. Baca muayene, uygunluk kontrolü ve sızdırmazlık testi olarak belirlenmiştir. Şirketimiz uzun süredir global sektörde isim yapmayı başardı ve referanslı hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin enerji verimliliği konusundaki hassasiyetlerini iyi biliyoruz ve yapacağımız uygulamaların hepsini prosedürlere uygun hallediyoruz. 
 
Baca Tip Testi Nedir?
 
Kaliteli ürünlerin sağlıklı şekilde kullanılmasında önemlidir ve baca tip test konusunda mükemmel çözüm üretiyoruz. Firmamız bireyse ve kurumsal çalışmalar yapmaktadır. Baca tiplerine göre çalışmaları yaparken, uygunluk testlerini ihmal etmiyoruz. Müşterilerimizin hepsini bilinçlendirmek ve standartlar hakkında prosedürleri uygulamak istiyoruz. Sağlıksız bacaların gaz salınımı yaparken çevreyi çok kirlettiğini ve insanların sağlığını hiçe saydığını unutmamak gerekiyor. Ülkemizde ve tüm dünyada bununla ilgili önemli adımlar atılmaya başlandı. Yapılan tespitlerde bacanın uygunsuz çalıştığı ve sisteminde arıza olduğu saptanırsa yüksek cezalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarzdaki önlemleri almak için yapılan uygulamalara baca tip testleri adı verilir.
 
Baca Tip Testleri Nasıl Yapılır?
 
Baca tipine uygun test yaptırmak önemlidir. Çalışma şartlarımız sitemizdeki hakkımızda bölümünde yazmaktadır ve sıkça sorulan sorulara ekledik. Bacalar test edilirken belirlenen prosedürlerin dışına çıkmak sağlıksız sonuçlar almanızı sağlayabilir. Bu sebepten ötürü profesyonel firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz, sizin için baca tip testi hizmetini veriyoruz. Anlık sanılıp ölçümleri yapılır ve devamında bacanın durumuna bakılır. Şayet ölçüm değerlerinde ve sistemin işleyişinde bir aykırılık söz konusu var ise, buna göre çalışma haritası düzenlenir. Firmamızın tüm baca tiplerine göre farklı planlaması vardır ve tekliflerde bunları görebilirsiniz.
 
Baca Tipi Testleri Nelerdir?
 
Baca Uygunluk Kontrolü
 
Baca Sızdırmazlık Testi
 
Baca Muayene
 
Baca Tipi Testleri Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?
 
Fiziksel kontrollerin yapılması çok önemlidir. Kurulumun projeye göre yapılması gerekir ve kontrol edilir. Bacada kullanılan malzemenin kalitesi, prosedüre uygun olmalıdır. Şayet kalitenin altındaki malzemeler, kötü sonuçlar doğurabilir ve maliyeti çok daha fazlaya çıkarabilir. Tamamlayıcı aksesuarlar ve baca destek elemanlarının talimata uygun yerleştirilip yerleştirilmediğine bakılır. Güzergahta bulunan geçişler, duvarlar ve baca geçişini engelleyecek unsurların hepsi ele alınır. Doğalgaz, su ve elektrik tesisatlarına olan yakınlığına bakılır. Bacanın çekişi ölçülür ve sızdırmazlık testi yapılır. Önceden yazılmış olan plaka, etiket kontrol edilir. Ölçüm sonuçlarının tamamı formlara yazılır ve sisteme uyguluğu hakkında rapor çıkarılır. Baca tip testleri hakkında bilinmeyenleri ortaya koyuyoruz, çalışmalarımızın tamamı profesyoneldir ve sektörde referanslı hizmet veriyoruz.